14.3.2015 - Sokolské šibřinky

Členové Sokola Okříšky se v letošním roce rozhodli po dlouhé době obnovit tradici Šibřinek, které se konaly v sobotu 14. března 2015 v místní sokolovně.

Všichni pořadatelé byli převlečeni v maskách, připravena byla i netradiční tombola. Sešlo se zde asi 130 návštěvníků, z toho přes 80 masek, které si zábavu užívaly opravdu naplno.

Velký podíl na skvělé náladě všech zúčastněných měl určitě výběr kapely Fontána, z jejichž bohatého repertoáru si vyberou všichni tanečníci.
Kolem jedenácté hodiny všechny čekalo překvapení v podání skupinky masek, převlečených za zdravotnický personál. Jedna ze sestřiček, slečna Otýlie Pupíková, byla totiž v pokročilém stádiu těhotenství (samozřejmě jen „jako“), a tak přímo na sále proběhl náročný porod pod vedením porodníka Huga Snavného.

Stejná skupinka šprýmařů se po půlnoci převlékla do baletního a předvedla nám skvěle secvičený balet při hudbě Labutího jezera P. I. Čajkovského. Pásmo bylo propojeno i ukázkou z oblíbeného filmu o básnících, nechyběl ani baletní mistr Hugo Snawn, díky kterému bylo vystoupení opravdu vtipné, celý sál povzbuzoval smíchem a potleskem.

Prostě, kdo letos nebyl na Šibřinkách, může jen litovat a napravit to příští ročník. Určitě pro vás zase nějaké překvapení nachystáme a už nyní se těšíme.

Milena Vrtalová

Fotografie ze Sokolských šibřinek