6.4.2013 - IV. ročník Sokolského turnaje ve stolním tenisu

V sobotu 6. dubna uspořádal oddíl stolního tenisu Sokola Okříšky již IV. ročník turnaje, který se hrál v místní sokolovně. Kromě domácích hráčů se bojů zúčastnili i Sokolové z Číchova, Bransouz a Koutů. Účast byla tentokrát o něco menší než v posledních letech, ale to nic neubralo na kvalitě a dramatičnosti soubojů za zelenými stoly. Hrálo se systémem každý s každým na 3 vítězné sety.

O konečném vítězi nakonec rozhodoval až poslední zápas mezi domácím Miroslavem Hažmukou a Zdeňkem Večerou. Prvně jmenovaný musel zvítězit, jinak si prvenství odnesl číchovský hráč Luboš Pisk. V pátém setu vedl Večeřa již 9:6, ale Hažmuka neztratil nervy a v koncovce hru dovedl do vítězného konce. Zopakoval tak své vítězství z roku 2011.

Za druhým Piskem dosáhli tři další hráči shodného počtu osmi vítězství, o konečném pořadí rozhodly jejich vzájemné zápasy ve prospěch třetího Zdeňka Piláta, čtvrtý skončil Josef Lukeš a pátý Zdeněk Vrtal z Číchova. Hráči pořadatelského oddílu obsadili pak následující místa:
sedmé Zdeněk Večera, deváté Luboš Pilát, desáté Radek Března a jedenácté Josef Vít.

Za uspořádání turnaje patří hlavní dík hlavnímu pořadateli Zdeňkovi Večeřovi.

2013 turnaj Okrisky