Vytisknout

Sezóna 2006/07 - Co se o nás napsalo....

HOKEJISTÉ ZAHÁJILI VÝBORNĚ

Nový ročník okresního přeboru v ledním hokeji zastihl hokejisty Sokola Okříšky ve skvělé formě. Před Mikulášem i po něm poslali do sítě soupeřů bohatou nadílku. V neděli 3. prosince jim byla Stařeč vyrovnaným soupeřem pouze v první třetině, o týden později dovezli Mohelnu jedenáctigólový příděl.

Sokol Okříšky – Sokol Stařeč 9:4 (1:1, 5:1, 3:2)
branky a asistence: Novák (Jeřábek M.), Mašek (Fila), Jeřábek M. (Široký), Mašek (Fila), Mašek (Vrtal), Vejtasa (Mašek), Vyletěl (Jeřábak J.), Novák (Široký), Vejtasa (Mašek)
vyloučení: Fila 2x, Jeřábek M., Bacher J., Navrátil, Novotný, navíc Fila 5+OK
sestava: Musil, Bacher J., Bacher R., Navrátil, Vejmelka, Vozárik, Vrtal, Novák, Široký, Jeřábek M., Mašek, Fila, Vejtasa, Jeřábek J., Vyletěl, Novotný

TJ Mohelno – Sokol Okříšky 1:11 (0:4, 1:3, 0:4)
branky a asistence: Široký (Novák), Vozárik (Jeřábek M.), Novotný (Jeřábek J.), Jeřábek M. (Novotný), Široký (Jeřábek M.), Netolička (Široký), Novák (Bacher J.), Jeřábek M. (Novák), Jeřábek M., Široký (Jeřábek M.), Novák (Novotný)
vyloučení: Vozárik 4x, Netolička
sestava: Musil, Bacher J., Navrátil, Vozárik, Vrtal, Novák, Široký, Jeřábek M., Mašek, Netolička, Jeřábek J., Vyletěl, Novotný

 

V DERBY PODLEHLI HOKEJISTÉ POKOJOVICÍM

Rozjeté okříšské hokejisty zabrzdili v třetím kole okresního přeboru borci z Pokojovic. V tradičním derby rozhodla první třetina, naši hráči se potom snažili dotahovat, ale body nakonec vezli domů soupeři. V následujícím kole si Okříšky spravily chuť na mužstvu Vladislavi. Dlouho to však vypadalo na další porážku – po dvou třetinách prohrávaly o dvě branky, v závěrečné části hry se jim však podařil parádní obrat a nejtěsnějším rozdílem zvítězily.

Sokol Okříšky – HC Pokojovice 5:8 (1:3, 2:2, 2:3)
branky a asistence: Jeřábek M. (Široký), Jeřábek M. (Široký), Vozárik (Jeřábek M.), Jeřábek M. (Bacher J.), Jeřábek M. (Vozárik)
vyloučení: Bacher R. 2x, Vozárik
sestava: Musil, Bacher R., Bacher J., Navrátil, Vrtal, Vozárik, Vejmelka, Novák, Široký, Jeřábek M., Jeřábek J., Novotný, Mašek, Zeman

TJ Vladislav – Sokol Okříšky 5:6 (3:1, 2:2, 0:3)
branky a asistence: Zeman (Vyletěl, Novák), Mašek (Novák), Široký (Mašek), Pacholík (Široký, Mašek), Novák (Zeman), Jeřábek M. (Bacher R.)
sestava: Musil, Bacher R., Bacher J., Navrátil, Vozárik, Novák, Široký, Jeřábek M., Novotný, Mašek, Zeman, Vyletěl, Pacholík

 

HOKEJISTÉ ZAKONČILI ROK VÍTĚZNĚ

V dalším kole okresního přeboru překvapili hokejisté Okříšek Lipník. Favorizovaného soupeře dokonale zaskočili v první třetině, kdy mu nastříleli pět branek. Hráči Lipníka se ve zbytku utkání velice snažili, měli převahu a dávali branky, domácí však dokázali cenné vítězství uhlídat.

Sokol Okříšky – Sokol Lipník 6:5 (5:1, 1:3, 0:1)
branky a asistence: Mašek (Pacholík), Jeřábek M. (Jeřábek J.), Široký (Mašek), Široký, Jeřábek M. (Bacher J.), Široký (Mašek)
vyloučení: Široký, Mašek
sestava: Schönberger, Bacher J, Bacher R., Navrátil, Vozárik, Široký, Mašek, Pacholík, Jeřábek M., Jeřábek J., Novotný

 

TŘI BODY PRO HOKEJISTY SOKOLA OKŘÍŠKY

Další dva úspěšné zápasy okresního přeboru sehráli v minulých dnech okříšští hokejisté. Nejprve remizovali ve vyrovnaném utkání s Náměští, dali sice první branku, ale domácí dokázali srovnat hru i skóre a dělba bodů byla spravedlivým výsledkem.

Náměšť nad Oslavou – Okříšky 3:3 (0:1, 2:1, 1:1)
branky: Jeřábek M. (Novák), Novák (Mašek), Novák
tresty: Jeřábek M., Bacher J.
sestava: Schönberger, Bacher J., Bacher R., Navrátil, Vrtal, Novák, Jeřábek M., Vejmelka, Široký, Mašek, Pacholík, Vyletěl, Novotný, Jeřábek J.
Ve druhém utkání jasně přehráli Stařeč, když o výsledku rozhodla již první třetina, kdy soupeři nastříleli čtyři branky. Ve druhé třetině náskok ještě zvýšili, takže si mohli v závěrečné části zvolnit, čehož využila Stařeč alespoň ke snížení hrozivého výsledku.

Stařeč – Okříšky 5:10 (0:4, 3:5, 2:1)
branky:Jeřábek J. (Vyletěl), Vozárik (Široký), Novotný (Jeřábek J.), Mašek (Široký), Vyletěl (Jeřábek J.), Široký (Vozárik), Mašek (Vozárik), Vozárik, Novotný (Jeřábek J.), Vozárik (Jeřábek J.)
tresty: Bacher J. 2x, Navrátil 2x, Vyletěl, Jeřábek M.
sestava: Schönberger, Bacher J., Bacher R., Navrátil, Vozárik, Novák, Jeřábek M., Vejmelka, Mašek, Široký, Zeman, Vyletěl, Novotný, Jeřábek J.

 

HOKEJISTÉ ROZSTŘÍLELI MOHELNO

Naši hráči na soupeře od začátku utkání doslova vlétli a po osmi minutách byl stav 6:0. Pak mužstvo trochu polevilo, ale inkasovaná branka na 1:6 hráče znovu vybudila, takže od patnácté minuty do konce první třetiny nastříleli do soupeřovy branky dalších pět gólů. Druhá třetina nebyla z pohledu Okříšek vůbec povedená, především vinou sněhu padajícího na hrací plochu a také vědomím, že je zápas prakticky rozhodnutý. Po přestávce šli hráči do závěrečné části hry s cílem v klidu si zahrát hokej a pokusit se vstřelit ještě nějaký gól. To se bohužel dlouho nedařilo a až v posledních šesti minutách utkání se jim na hokejky vrátilo střelecké štěstí a zápas nakonec skončil rekordním výsledkem.

Sokol Okříšky - TJ Mohelno 18:3 (11:1, 2:1, 5:1)
branky: Široký (Mašek), Novák (Jeřábek M., Vejtasa), Zeman (Široký, Mašek), Široký (Mašek), Vozárik, Jeřábek M. (Vejtasa), Bacher J. (Novák, Vejtasa), Široký (Mašek), Jeřábek M.(Novák), Mašek (Zeman), Vyletěl, Zeman (Široký), Vejtasa (Jeřábek M.), Vozárik (Jeřábek J.), Jeřábek M. (Bacher R.), Široký (Mašek), Vyletěl (Bacher J., Bacher R.), Jeřábek M. (Bacher R.)
tresty: Vejmelka, Široký
sestava: Musil, Bacher J., Bacher R., Vozárik, Vejmelka, Navrátil, Jeřábek M., Vejtasa, Novák, Široký, Mašek, Zeman, Novotný, Vyletěl, Jeřábek J.

 

V ROZHODUJÍCÍM UTKÁNÍ PODLEHLI NAŠI HOKEJISTÉ LIPNÍKU

V neděli 18. února sehráli naši hokejisté rozhodující utkání o vítěze okresního přeboru s Lipníkem. Začali dobře a v páté minutě se dostali do vedení, výborně hrající Lipník ale do konce třetiny vyrovnal a ve druhé části rozhodl o svém vítězství. Okříšky se nedokázaly vyrovnat s rychlou, kombinační a nátlakovou hrou soupeře, při které kupily chyby v obranné třetině. Ve třetí třetině si Lipník již v poklidu pohlídal vítězství a obhájil tak své loňské vítězství v okresním přeboru.

Lipník – Okříšky 9:2 (1:1, 4:0, 4:1)
branky: Vejmelka (Jeřábek M., Novák), Novák (Jeřábek J.)
tresty: Jeřábek M., Zeman, Navrátil, Vozárik, Bacher R.
sestava: Schonberger (28. Musil), Bacher R., Bacher J., Navrátil, Vozárik, Vejmelka, Jeřábek M., Novák, Mašek, Zeman, Široký, Jeřábek J., Novotný, Vyletěl

 

HOKEJISTÉ OBSADILI V OKRESNÍM PŘEBORU „STŘÍBRNOU“ PŘÍČKU

V závěrečných dvou kolech okresního hokejového přeboru, hraných o víkendu 24. – 25. února, bojovali hokejisté Sokola Okříšky o druhé místo. A můžeme prozradit, že byli úspěšní a pověsí si tak na krk symbolické stříbrné medaile.
V prvním utkání, tradičním derby s Pokojovicemi, se hrál opatrný hokej se snahou neudělat chybu. Okříšky vycházely ze zabezpečené obrany a podařilo se jim vytvořit si v první třetině dvoubrankový náskok, který ovšem Pokojovice těsně před přestávkou snížily. Druhá třetina se nesla v podobně opatrném duchu, obranu podpořil výborným výkonem brankář Jirka Schönberger. Ve třetí třetině dokázaly Pokojovice vyrovnat, a dál tlačily, protože potřebovaly zvítězit. To ovšem naši hráči využívali k rychlým protiútokům a z jednoho se dostali opět do vedení. Na vítězství Okříšek již nic nezměnila ani závěrečná power-play soupeře.

HC Pokojovice – Sokol Okříšky 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)
branky: Bacher J. (Bacher R.), Mašek (Novák), Vejtasa (Navrátil)
vyloučení: Jeřábek M. (2+10), Bacher R. 2x, Bacher J.
sestava: Schonberger, Bacher R., Bacher J., Navrátil, Vejmelka, Novák, Jeřábek M., Mašek, Vejtasa, Jeřábek J.

Závěrečný zápas soutěže začali naši dobře a v 8. minutě se dostali do vedení, Náměšť však dokázala do konce třetiny srovnat skóre. Druhá třetina vyzněla lépe pro nás a do kabin šli hráči s jednobrankovým náskokem jako v sobotu. Na rozdíl od předchozích utkání však hrstka diváků, která se přišla podívat, viděla v poslední třetině sedm gólů. Ze stavu 4:3 pro nás dokázala Náměšť během 55. minuty otočit na 4:5. Okříšky však rychle kontrovaly a v 58. minutě svítil na ukazateli stav 6:5. V závěrečné power-play vítězství pečetily a připsaly si za víkend plný bodový zisk a potvrzení druhého místa v tabulce.

Sokol Okříšky – TJ Náměšť n. Osl. 7:5 (1:1, 2:1, 4:3)
branky: Vejtasa (Mašek), Vejtasa, Vejmelka (Novák), Jeřábek M. (Bacher J.), Mašek (Široký, Vejtasa), Mašek, Mašek
vyloučení: Bacher R., Navráttil, Široký
sestava: Musil, Bacher R., Bacher J., Navrátil, Vozárik, Vejmelka, Novák, Jeřábek M., Mašek, Široký, Vejtasa

 

A celkové hodnocení....od našich fanynek

Novou sezónu začali hokejisté Sokola Okříšky dvěma vysokými výhrami se Starčí a s Mohelnem, poté ale přišlo vystřízlivění v podobě prohry v derby s Pokojovicemi. Tento výsledek však naše hokejisty nepoložil a v dalších šesti utkáních ztratili pouze bod za remízu s celkem Náměště. Během této vítězné šňůry dokázali dokonce i těsně porazit favorizovaný tým Lipníka. Bohužel v dalším utkání to byli právě hokejisté z Lipníku, kteří sérii bez prohry rázně ukončili a v přímém souboji o první místo naše hráče deklasovali 9:2. Ve zbývajících zápasech Okříšky dokázaly vrátit porážku hráčům Pokojovic a v posledním utkání sezóny vybojovali vítězství proti Náměšti. Celkově lze hodnotit tuto sezónu za velmi vydařenou a s konečnou bilancí 9 výher, 1 remíza a 2 porážky obsadili naši hráči konečnou druhou příčku v soutěži.
Vítězem letošního ročníku se stali hráči Lipníku a obhájili tak své loňské vítězství.

V této sezóně jsme přivítali mezi hokejisty i tři nováčky, v obraně nastoupil ke čtyřem utkání Jaroslav Vrtal a do útoku se postavili Jan Jeřábek a Michal Pacholík. Honza nastoupil do deseti utkání, ve kterých si připsal deset kanadských bodů za jeden gól a devět nahrávek. Michal nastoupil ke třem utkáním, především kvůli jeho fotbalovým povinnostem v druholigové Jihlavě, ve kterých si připsal na své konto jednu branku a jednu nahrávku.

Nejproduktivnějším hráčem se stal se ziskem 27 bodů Martin Mašek, který ke svým 12 brankám přidal 15 asistencí, které znamenají i prvenství mezi nahrávači. Nejlepším střelcem se stal Michal Jeřábek s 18 vstřelenými brankami, čímž se mu podařilo obhájit loňské prvenství.

Rychlý kontakt

phone 32x32 +420 734 536 506

mail 32x32 danaskrobik@seznam.cz

home 32x32   TJ SOKOL Okříšky
   Nádražní 189, 675 21 Okříšky

číslo účtu Fio banka:   2400614844/2010

IČ:   64271676

Počet přístupů

od 1.11.2014: